Życie nocne w Dubrowniku

Życie nocne
'Busy Night' - Dubrownik
'Busy Night' - Attribution: Jeremy Vandel

Dubrownik, jako jeden z najbardziej atrakcyjnych letnich kierunków śródziemnomorskich, posiada bogatą i zróżnicowaną ofertę dla wielbicieli życia nocnego. Po całym dniu opalania, pływania i relaksu można kontynuować dobrą zabawę, gdy już zapadnie zmrok. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do dyspozycji są tu liczne kluby, bary, galerie i sceny koncertowe. Większość atrakcji znajduje się wewnątrz murów Starego Miasta, w związku z czym bardzo łatwo jest do nich dotrzeć.

W Dubrowniku nawet zwyczajny wieczorny spacer przez miasto może zamienić się w świetną zabawę i niezapomniane przeżycie. Spacerując po ulicy Stradun oraz innych miejscach w centrum miasta można delektować się świetną muzyką oraz pokazami sztuki ulicznej. Wiosną i latem niemal każdy plac miejski staje się sceną dla licznych spektakli teatralnych i koncertów. Jeśli ktoś chce doświadczyć autentycznego piękna Dubrownika i czarującej atmosfery południowej Dalmacji, koniecznie powinien posłuchać miejscowych grup wokalnych. Pieśniarze często spontanicznie gromadzą się na ulicach miasta i śpiewają stare dalmatyńskie pieśni o miłości i morzu. Pałac Rektorów często gości światowej sławy muzyków. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o sztuce nowożytnej Dubrownika, powinien zwiedzić liczne galerie znajdujące się w centrum miasta.

Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu jest Letni Festiwal Miasta Dubrownik odbywający się corocznie w lipcu i w sierpniu. Festiwal organizowany jest na wolnym powietrzu w ponad 70 różnych miejscach. Liczne uliczki i place często służą jako scena dla przedstawień artystycznych z muzyką klasyczną oraz współczesną, jazzem, w połączeniu z elementami teatru, opery i tańca.

Opening of the Dubrovnik summer festival with big firework. Lot of small and big boats around the city.
'Opening of the Dubrovnik summer festival with big firework. Lot of small and big boats around the city.' - OPIS Zagreb / Shutterstock

Osoby preferujące bardziej dynamiczny styl zabawy mają do wyboru liczne dyskoteki i bary. Najpopularniejszym klubem jest Revelin znajdujący się przy samym wejściu do Starego Miasta. Jest to wyjątkowy i spektakularny klub, w którym splata się przeszłość i teraźniejszość Dubrownika, tworząc niezapomnianą atmosferę. Renesansowy Revelin był kiedyś fortem, a obecnie pełni dwie funkcje: w ciągu dnia służy jako muzeum archeologiczne, natomiast wieczorem zamienia się w popularny klub. W Revelin przez cały sezon można się świetnie bawić w rytm współczesnej muzyki elektronicznej. W Dubrowniku jest również wiele mniejszych klubów, barów koktajlowych i dyskotek (np. klub EastWest na plaży Banje oraz Capitano). Natomiast wielbicieli gorących rytmów latynoskich z pewnością zadowoli oferta klubu Fuego.

W Dubrowniku znajduje się także jedno kasyno, raj dla osób mających żyłkę hazardzisty oraz dwa kina, które zlokalizowane są w centrum miasta.