Mlini - oaza w rejonie Dubrownika

Mlini
'View at Mlini, Croatia' - Dubrownik
'View at Mlini, Croatia' Solnechnaja / Shutterstock

Mlini jest niewielką malowniczą osadą rybacką położoną w połowie drogi pomiędzy Cavtat a Dubrownikiem. Naturalne piękno, bogata roślinność i zachwycające plaże, jak również dziedzictwo historyczne i kulturowe sięgające czasów starożytnych powodują, że Mlini ciągle zachwyca zarówno turystów, jak i miejscowych. Na Mlini znajdują się liczne źródła wody pitnej. Wyspa Mlini to idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i wytchnienia na pięknych słonecznych plażach.

Mlini znajduje się dość blisko Dubrownika (ok. 10 km), jednak możemy odpocząć tu od miejskiego stylu życia, który towarzyszy wielu na co dzień. Pomiędzy Mlini a Dubrownikiem dostępne jest regularne połączenie autobusowe. Autobus wyrusza co pół godziny, a cena przejazdu wynosi około 1,5 Euro. Z Mlini można popłynąć na okoliczne wyspy korzystając z promu. Do pobliskich wysp i miejscowości organizowanych jest wiele wycieczek.

Zakwaterowanie na Mlini można znaleźć w jednym z hoteli lub prywatnych apartamentów. Hotele zapewniają szeroką ofertę rozrywki i rekreacji. Najważniejszymi atutami Mlini są piękne, naturalne plaże oraz czyste lazurowe morze, z wszech obecnie pachnącą roślinnością śródziemnomorską. Na wyspie znajduje się jedna plaża piaszczysta i plaża dla naturystów, na którą można się dostać łodzią.

View at Mlini, Croatia
'View at Mlini, Croatia' - maisicon / Shutterstock

Dla osób zainteresowanych lokalną kulturą i historią, Mlini ma wiele do zaoferowania. Warto dowiedzieć się więcej na temat pozostałości po starożytnych osadach greckich i rzymskich znajdujących się w okolicach Mlini.

Na Mlini znajdują się liczne źródła, których woda w przeszłości była używana do zasilania młynów. Stąd właśnie wywodzi się nazwa Mlini, czyli 'młyny'. Młyny niestety już nie funkcjonują, jednak stanowią znakomite tło dla miłośników fotografii, oraz są też siedliskiem dla pięknych kaczek zamieszkujących rwące potoki.

Mimo, że w Mlini nie spotkamy typowych rozrywek życia nocnego, działa tu kilka barów i restauracji, w których można spędzić spokojnie wieczór w kameralnej atmosferze. Osobom preferującm bardziej dynamiczną zabawę polecamy Dubrownik znajdujący się zaledwie kilka minut jazdy samochodem lub autobusem.
Hotele i apartamenty: Mlini